اصلی
پروژه عظیم گاز رسانی به شهرهای قلعه رئیسی ودیشموک و149 روستای تابعه به بهره برداری رسید
کد مطلب: 2179
تعداد بازدید: 336
1397-06-21

 


در آیین افتتاح طرح گازرسانی به شهرهای قلعه رئیسی ودیشموک که یکی از عظیم ترین پروژه های سالهای اخیر کشوری وبزرگترین طرح گازرسانی استانی بوده است، با حضور دکتر حسنوند،رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل گازرسانی شرکت ملی گاز ایران(مهندس مومنی)، نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی (دکتر هاشمی) و جمعی از مدیران استانی وشهرستانی ومسئولین و مردم شهرهای قلعه رئیسی ودیشموک در شهرهای قلعه رئیسی ودیشموک برگزار گردید.

دراین مراسم ابتدا مهندس خادم مدیرعامل گاز استان خلاصه ای از عملکرد این پروژه را تشریح نموده واز صعب العبور بودن وسختی کار این پروژه توضیحاتی ارائه نمودند.

در ادامه مدیرگازرسانی از خدمات ارزنده شرکت ملی گاز در بخش گاز رسانی وسیاست کلان شرکت ملی گاز در حفظ منابع طبیعی در مناطق کوهستانی سخنانی را ایراد نمودند. ایشان در ادامه از روند خوب این پروژه وعظمت وسختی کار این پروزه توضیحاتی را ایراد کرده و از خدمات مجموعه شرکت گاز استان وپیمانکار پروژه قدردانی کردند.

نماینده کهگیلویه با تشریح جزئیات پروژه گاز رسانی به شهرهای قلعه رئیسی ودیشموک ومجموعه روستاهای تابعه وسرعت عمل شرکت گاز وبسیج مهندسی واجرای شرکت گاز استان در اتمام این پروژه قدردانی کرده و گفتند: امیدواریم درآینده نزدیک همه روستاهایی که در مسیر هستند از نعمت گاز بهره مند گردند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس هم در این آیین از خدمات شرکت گاز استان قدردانی نموده وابراز امیدواری کردند که با افتتاح این طرح باقی مانده روستاهایی که فاقد گاز هستند به زودی از این نعمت الهی برخوردار شوند.

در این آیین تعداد 39 روستا و دو شهر قلعه رئیسی ودیشموک از نعمت گاز بهره مند شدند وبقیه روستاها با رعایت مقررات بنیاد مسکن از قبیل طرح هادی در آینده ای نزدیک از نعمت گاز بهره مند خواهند شد

         نظرات

         • شهروند ۱۲:۱۵:۴۷ ۲۶-۰۶-۱۳۹۷
          گاز رسانی روستای دوراه بهرام بیگی چه شد
          پاسخ به این نظر
          • مدیر سایت ۱۴:۰۶:۲۹ ۲۶-۰۶-۱۳۹۷
           با توجه به قرار گیری روستای مزبور در حریم خطوط انتقال سراسری گاز ایران ، می بایست مجوز لازم از امور حقوقی ستاد تهران و کمیته حریم خطوط اخذ شود. در این رابطه مکاتبات لازم انجام پذیرفته است و طبق اطلاع واصله هنوز جلسه کمیته اشاره شده تشکیل نگردیده است. انشاالله با صدور مجوزهای لازم کار گازرسانی به این روستا و دیگر روستاهایی که در حریم قرار دارند انجام خواهد گرفت.
           پاسخ به این نظر
         اضافه کردن نظر